Historia

HISTORIA

1966 POCZĄTEK

Historia grupy sięga lat 60-tych. Dokładnie 25 maja 1966 roku Geert Smulders założył firmę Smulders-Liebregts, którą zapoczątkował produkcję, dostawę i montaż konstrukcji stalowych na rynku holenderskim.

1966 – 2010 4 DYWIZJE

W kolejnych latach firma rozwijała się w Holandii, Belgii, Portugalii, a w 1996 roku grupa została powiększona o 4 zakłady produkcyjne w Polsce zatrudniające około 600 pracowników. W 2010 roku Smulders Groep zatrudniającą 1300 pracowników podzielono na cztery dywizje:

  • Wysokiej jakości konstrukcje stalowe (HC-High Grade Construction)
  • Przemysłowe konstrukcje stalowe (IC- Industry Construction)
  • Maszynowe konstrukcje stalowe (MC-Machine Construction)
  • Konstrukcje stalowe dla turbin wiatrowych (WTC-Wind Tower Construction).

Większościowy pakiet udziałów Geert Smulders sprzedał firmie inwestycyjnej Bencis Capital, a pozostałe zakłady przemianował na GS Staalwerken.

1996 – 2011 POLSKI RYNEK

Polskimi oddziałami Smulders Groep zarządzał syn założyciela firmy Mark Smulders, który po sprzedaży tych zakładów postanowił pozostać w Polsce i stworzył naszą spółkę Smulders Polska, będącą jedynym polskim zakładem GS Staalwerken. Początkowo produkcję prowadzono w Chocianowie, w zakładzie odkupionym od upadłej niemieckiej firmy z branży samochodowej. Po zainwestowaniu kilku milionów złotych na przezbrojenie fabryki już po miesiącu wyjechały pierwsze konstrukcje do klienta ze Szwajcarii, a realizacja kolejnych zamówień zwiększyła zatrudnienie z początkowych kilku, do 60 osób w pierwszym roku działalności. Dobre opinie o produkcie i pracownikach gwałtownie zwiększyły wzrost zamówień. Firma wynajęła halę produkcyjną w Zielonej Górze, następnie drugą, trzecią, czwartą i piątą, inwestując kolejne miliony. Ponieważ Firma nadal prężnie się rozwija, właściciel podjął decyzję o dalszych inwestycjach. Kolejnym krokiem będzie rozbudowa fabryki w Chocianowie, proces ruszył w roku 2020. Przez 10 lat działalności wyprodukowano w Smulders Polska ponad 100 000 ton konstrukcji, głównie hal logistycznych i magazynowych o powierzchni 8 500 000 m², ale też kilka fabryk i komponentów morskich farm wiatrowych.

SMULDERS POLSKA DZISIAJ

11

lat istnienia na rynku

8,500,000

m2 wybudowanych hal

200

zatrudnionych pracowników